Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
5 kroków, aby SALMONELLA nie znalazła się w twoim produkcie!
5 KROKÓW, ABY SALMONELLA NIE ZNALAZŁA SIĘ W TWOIM PRODUKCIE!

Z jakimi produktami spożywczymi kojarzysz Salmonellę? Większość ludzi uważa, ze to surowe mięso i jaja, a rzadziej w produktach suchych lub sypkich, takich jak mąka czy orzechy. Niemniej jednak, Salmonella to bardzo odporna bakteria i może przetrwać we wszystkich rodzajach żywności.

W pigułce: Salmonella to główna przyczyna chorób przenoszonych przez żywność. Szacuje się, że bakterie Salmonelli powodują ponad 90 milionów przypadków biegunek co roku na całym świecie.
Najczęstsze objawy zatrucia Salmonellą to biegunka, skurcze brzucha i gorączka w ciągu 12 do 72 godzin od spożyciu skażonego produktu. Choroba zazwyczaj trwa od 2 do 7 dni, i większość ludzi nie potrzebuje leczenia. Jednak bywają przypadki, gdzie zatrucie Salmonellą może być poważne, a nawet prowadzić do śmierci.

czytaj całość »
Detektory metali vs Detektory X-ray
Detektory metali vs Detektory X-ray

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w branży spożywczej. Zanieczyszczenia takie jak metale, szkło lub kamienie, mogą zagrażać konsumentom, uszkadzać urządzenia produkcyjne i zniszczyć reputację marki. Detektory metali i maszyny x-ray są najlepszą linią obrony w identyfikowaniu ciał obcych i zanieczyszczeń w produkcji spożywczej.
Wiele firm zastanawia się, czy lepsza jest maszyna rentgenowska czy detektor metali!

czytaj całość »
SPRZĘT DO CZYSZCZENIA RĘCZNEGO
Sprzęt do czyszczenia ręcznego

Czystość urządzeń, sprzętu i powierzchni roboczych na terenie zakładu przemysłowego jest zagadnieniem o priorytetowym znaczeniu i ma bezpośredni wpływ na jakość i zgodność wytwarzanych produktów w branżach: spożywczej, opakowaniowej i kosmetycznej. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia nawet 23 miliony osób rocznie w Europie choruje w wyniku spożycia zanieczyszczonej żywności, a kilka tysięcy z tego powodu umiera. Obszary zagrożeń to najczęściej bakterie i wirusy, ale również alergeny, substancje chemiczne oraz ciała obce.

czytaj całość »
RĘKAWICE OCHRONNE A ZAGROŻENIE MIKROBIOLOGICZNE
RĘKAWICE OCHRONNE RĄK A ZAGROŻENIE MIKROBIOLOGICZNE

Na każdy centymetr kwadratowy powierzchni dłoni może przypadać średnio od 50 tysięcy do 5 milionów drobnoustrojów. Oprócz bakterii wchodzących w skład mikroflory fizjologicznej, znajdują się tam również bakterie chorobotwórcze, wirusy, pasożyty i grzyby, korzystające ze sprzyjających warunków do rozwoju i namnażania. Według raportu WHO, ok. 70% zakażeń epidemicznych jest wywoływanych na skutek przenoszenia zarazków przez zanieczyszczone ręce oraz powierzchnie.

czytaj całość »
DLACZEGO STOSUJEMY SPRZĘT WYKRYWALNY
DLACZEGO STOSUJEMY SPRZĘT WYKRYWALNY

Proces produkcji żywności i opakowań używanych w tej branży wymaga zastosowania szczególnych sposobów ochrony. Chodzi tu nie tylko o istniejące zagrożenia bakteryjne, ale także możliwość przedostania się do produktu narzędzi i innego drobnego sprzętu lub ich fragmentów. Najczęściej wynika to z nieuwagi pracowników zakładu i nie niesie za sobą poważniejszych skutków, jednak w skrajnych przypadkach następstwa mogą być dla firmy katastrofalne.

czytaj całość »
DLACZEGO STOSUJEMY PODZIAŁ NA STREFY OZNACZONE KOLORAMI.
DLACZEGO STOSUJEMY PODZIAŁ NA STREFY OZNACZONE KOLORAMI.

Jednym z celów stosowanego systemu HACCP jest dążenie do minimalizowania zakażeń bakteryjnych w zakładach przetwarzających żywność lub wszelkie artykuły mające styczność z żywnością. Elementem podstawowym jest ustalenie na terenie zakładu stref związanych z etapami produkcji, tak by ograniczać ryzyko kontaminacji produktu, strefom tym następnie przydzielone zostają kolory.

czytaj całość »
VIKAN HYGIENE SYSTEM
VIKAN HYGIENE SYSTEM

Produkty Vikan dla systemu HACCP przeznaczone są do długotrwałego i intensywnego użytkowania, znajdują odbiorców nastawionych na wysoką jakości wykonania.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl